072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

אבטחה מידע לעסקים – מדוע אתם צריכים להשקיע בכך?

אבטחה מידע לעסקים – מדוע אתם צריכים להשקיע בכך?

כשאנחנו פותחים בית עסק, באופן טבעי, אחד הדברים העיקריים שנחשוב עליו הוא כל מה שקשור להיבט של אבטחה של המקום בו נעבוד באופן פיזי, בין אם זה חנות, משרד, מחסן או כל מקום אחר. זאת על מנת להימנע ממצבים של  פריצות או ממצבים בהם גורמים לא מורשים ייכנסו אל המקום ויגנבו מאיתנו ציוד, חפצים או פרטים אחרים.

אך לא לאבטחה לצרכים פיזיים אנחנו צריכים לדאוג, אלא גם לאבטחה בהיבטים אחרים. אבטחה הקשורה להיבטים של מידע בעסק. אבטחה מידע לעסקים הוא אחד הנושאים החשובים ביותר שעלינו להתייחס אליהם, וכן אנחנו צריכים להקפיד עליהם בעזרת שימוש באמצעים וכלים שונים, אשר יכולים למנוע פריצות אבטחה ונזקים משמעותיים.

מה זו אבטחה מידע לעסקים וכיצד זה בא לידי ביטוי?

המשמעות של אבטחה מידע לעסקים היא, לוודא ששום פרט שעובר בעסק, דרכו אל מקומות אחרים, נוצר או מגיע אליו ממקורות אחרים, נשמר ומאוחסן בו, איננו מגיע אל גורמים לא רלוונטיים, לא מורשים, גורמים אשר ירצו לעשות בו שימוש לצרכיהם.

כל בית עסק יכול למצוא את עצמו בצורה כזו או אחרת מתמודד עם פריצות אבטחת מידע. גם אם מדובר בעסקים קטנים, עסקים שלכאורה לא יוצרים מידע משמעותי, הרי מספיק שהם מאחסנים מידע לגבי הלקוחות שלהם, לגבי תנועות כספיות או אפילו לגבי אופי השירותים והמוצרים של העסק, אזי שזה יכול לשרת גורמים שונים שיעשו בו שימושים לצרכים מגוונים, פליליים ואחרים.

אחת כמה וכמה, זה נכון לגבי בתי עסק גדולים, כאלה המעסיקים כמות גדולה של עובדים ופועלים אל מול לקוחות רבים בארץ או בחו"ל. הם ירצו להישמר מכל סיטואציה בה המידע שלהם מגיע לידיים לא מורשות.

איך אפשר לפרוץ לעסק וכיצד ניתן לשמור על המידע שלו

בעיקרון, מי שמתמחה בפריצות למאגרי מידע של בתי עסק יכול למצוא שורה ארוכה של דרכים לעשות זאת. החל מפריצות למחשב של העסק, לתיבות המייל של המנהלים והעובדים, שרתים חיצוניים ופנימיים, ואפילו דרך האתר של העסק, הוא יכול לפרוץ ולגנוב מידע מתוך האתר או מתוך מאגרים שעובדים איתו. אפשר כמובן גם לשנות מידע באתר ולגרום לו נזק משמעותי.

האבטחה צריכה להתבסס על כל המערך הממוחשב של העסק. החל מאבטחת של המחשבים בעסק, אבטחה של שרתים חיצוניים ופנימיים, email security וכל מה שקשור לנושא, אבטחה של מאגרי מידע ועוד. כל דבר שהעסק עובד איתו חייב להיות מאובטח.

ניתן להשתמש בכלים ואמצעים חיצוניים ופנימיים, מתוך נקודת הנחה שכל נקודת תורפה יכולה להיות מנוצלת לצורך גניבת מידע, אפילו אם מדובר בדואר ספאם, אתרי אינטרנט הכוללים תוכנות זדוניות או תוכנות דיוג, ועד לרמה של אבטחת WI-FI בעסק, על מנת שלא יפרצו דרכו אל הרשת בעסק.

Share