072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

מדוע חשוב לבנות אתר יחד עם מעצב?

לוגו

מדוע חשוב לבנות אתר יחד עם מעצב?

בין שאתם עסק קטן ובין שאתם חברה עם ערב רב של עובדים, הרי שאתר אינטרנט תדמיתי הוא חלק בלתי נפרד מן הייצוגיות שלכם כלפי לקוחותיכם הקיימים ולקוחות פוטנציאליים עתידיים.

העידן הטכנולוגי וכל שכן העידן האינטרנטי, הביא עמו צרכנים מסוג אחר – כאלו שאינם ששים לחפש בקדחתניות אחר השירותים המוצעים השונים, שכן מנועי החיפוש כבר עושים את עבודתם נאמנה, והם מציעים אותם בתוך חיפוש שאורך כמה שניות בודדות בלבד.

מדוע חשוב לבנות אתר לעסק?

אם אתם לא שם, אתם פשוט לא קיימים. נשמע מעט גס ויומרני? ובכן, למרבה הצער זוהי בהחלט המציאות.

עסקים רבים, וגם כאלו שבעבר כלל לא שקלו את הקמתו של אתר אינטרנט, משקיעים הון תועפות וזאת כדי לבסס ולמצב את מעמדם ברשת. אין מדובר רק בכרטיס ביקור, כי אם בחזית שלמה שיכולה לספק את כניסתם של לקוחות פוטנציאליים חדשים.

למעשה, עסקים שבעבר נלחמו כדי להתקיים, מצאו לא מעט נחת כלכלית מבניית אתר עבור חברתם וקידומו, בין שבאפיקים אורגניים ובין שבאפיקים ממומנים.

חשיבותו של עיצוב האתר

הקמנו אתר, השקענו אלפי שקלים בקידומו, אולם הפניות ממנו אינן ממהרות להגיע. האם בהכרח הקידום לא עבד? ובכן, אם אתם מופיעים במילים הנכונות ובמקומות הנכונים, הגורם הבא שאותו יש לבדוק הוא הנושא העיצובי של האתר.

למעשה, חוויית המשתמש ואופן הנראות של האתר, מכתיבים לא מעט את הטון באשר למידת האפקטיביות העסקית שלו. בדיוק מסיבה זו, חשוב לא רק להשקיע בבנייתו של אתר, אלא גם ואף חשוב מכך, באפיון והעיצוב המקדים.

אילו היבטים ייבדקו על-ידי מעצב אתרים?

מעצבי אתרים הם שילוב מעניין בין יצירה לטכנולוגיה. מצד אחד הם בוגרי לימודי קורס עיצוב גרפי וחוויית משתמש, ומצד שני הם מביאים עמם את ההבנה המעמיקה של קוד האתר ובנייתו הטכנית. כאשר שני העולמות הללו נפגשים יחדיו, הם מאפשרים בנייה הרמונית יותר שמותאמת למגבלות ולאפשרויות שעולמות האינטרנט מאפשרים.

עיצוב שמתכתב עם השירות/המוצר

השפה הגרפית יכולה להכתיב לא מעט באשר להתנהגותו של הגולש באתר. וודאי שאתר של משחקייה לילדים שיהיה מעוצב באופן קר המזכיר יותר משרד ראיית חשבון, לא ימריץ את ההורים להגיע אל המקום.

מנגד, משרד עורכי דין עם אתר מצועצע וצבעוני, ישדר נימה לא רצינית, ואף עלול להרתיע את הגולשים מלהשאיר פניה או ליצור קשר לצורך התייעצות משפטית.

השפה הגרפית צריכה לנבוע מתוך מחקר מעמיק של העסק, הבנת הקהלים שלו וכן ביצוע חקר מתחרים.

אתר שמשקף את האווירה של העסק

להכיר את הלקוחות זה דבר אחד, אך חשוב שהאתר גם ישקף מיהו או מי הם נותני השירות שלו. וודאי שאם אתר יטעה את הגולשים וישרה עליהם אווירה מסוימת שאיננה משתקפת בעסק עצמו, הרי שייתכן והדבר ייפגע באופן מסוים ביכולת המכירה / סגירת העסקה.

חשיבה שיווקית

עיצוב עמוס מדי עלול להיות עמוס מדי לעין ולגרום לנטישה מהירה של האתר. מנגד, עיצוב עדין מדי לעתים יכול גם שלא לעודד את הגולשים לבצע רכישה / לקבל פרטים על השירות.

מתפקידו של מעצב הוא לחשוב ברמה השיווקית – כיצד המסרים הוויזואליים יעבדו לטובת בית העסק ויאפשרו לגולשים להבין בתוך שבריר שנייה, שהם אכן הגיעו אל המקום הנכון.

זה לא מספיק רק לקדם את האתר או להוביל אותו אחר כבוד אל התוצאות הראשונות של מנועי החיפוש – יתרה מכך, חשוב שהאתר אכן יעבוד בשבילנו ויבצע את אקט המכירה הראשוני.

 

Share