072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

מה חשוב לדעת על נגישות באתר

מה חשוב לדעת על נגישות באתר

נגישות באינטרנט היא פרקטיקה הכוללת חווית משתמש, נוחות בגלישה ומידע זמין לכלל האוכלוסייה ולכלל הגולשים ברשת האינטרנט. לכל אדם שגולש באינטרנט ישנה הזכות לגלוש בצורה טובה, חופשית ממחסומים ובטוחה לאורך כל התהליך.

אתר נגיש לכולם, זוהי דרך החשיבה שגורמת לנו לעצור ולשאול אם התוכן הדיגיטלי שלנו נגיש לכולם. המשמעות היא לוודא שניתן לגשת לתוכן מקוון, ללא קשר ליכולות דיגיטליות, יכולות פיזיות, אוריינות, שפה או אתגרים קוגניטיביים.

מדוע חשוב לבצע תהליך של הנגשת אתרים?

תאר לעצמך עולם בו הכל נמצא בהישג יד, אבל רק אתה לא יכול לגשת או לרכוש את אותו השירות. בעת תהליך של הנגשת אתרים אתה מבטיח לעצמך שהאתר יהיה נגיש לכלל האוכלוסיה ויאפשר לכולם לצרוך את השירותים שלך. לא משנה אם אותו אדם סובל מבעיה קוגניטיבית או פיזית הוא פשוט יכול להיכנס בקלות לאתר הנגיש שלך ולרכוש את השירותים שאתה מציע בצורה המהירה ביותר.

ישנם עדיין לא מעט אנשים שהעולם הדיגיטלי כולל חסמים רבים עבורם והם פשוט נרתעים ממנו. ככל שיותר שירותים עוברים לעבוד באופן מקוון, הגישה למידע עבור אנשים עם מוגבלות הופכת לבעיה קריטית יותר שהולכת וגוברת לאורך הזמן. אנו צפויים לעשות יותר פעולות דיגיטליות בשנים הקרובות ולצערו ישנו סיכון להשאיר חלק מהאוכלוסייה מאחור. נגישות באינטרנט היא המפתח החשוב והקריטי ביותר להתאמת האתר לכלל האוכלוסייה ולשיפור חייהם של מאות אלפי אנשים במדינת ישראל.

נגישות אתר האינטרנט שלך חשובה במיוחד לעסק שלך

חווית קניה, שירות טוב והתאמות נגישות מתאימות באתר שלך הינן חלק בלתי נפרד מהשם והמוניטין של העסק שלך.

אנו יודעים שהלקוחות שלך הם לב העסק שלך, וכחלק מהחוויה של שירות לקוחות מעולה, רק חשוב כזה זה חיוני שהם יוכלו לגשת בצורה בטוחה ונגישה לעסק שלך? אתרים נגישים הם בעלי ערך רב בקרב כלל האוכלוסייה.

אתר האינטרנט שלך הוא הנוכחות הדיגיטלית שלך, וכל מבקר צריך לקבל חוויה מסבירת פנים שמותירה אותם מרגישים מוערכים. אתר נגיש מאפשר ללקוחות פוטנציאליים לנווט בהצלחה, לגשת לתוכן שלך ולהבין בצורה ברורה ונגישה את השירותים שאתה מציע, מה שבטוח שזה טוב לעסקים.

בעת ביצוע תהליך של הנגשת אתרים מקיף לאתר שלך אתה מגדיל טווח ההגעה לקהל שלך ואת נתח השוק שלו

למעלה מ-1.5 מיליון אנשים בישראל הם אנשים עם מוגבלות. אותם אנשים צריכים שאתרי האינטרנט שאליהם הם גולשים יהיו נגישים מבחינה דיגיטלית.

התאמה בין נגישות לאינטרנט ואופטימיזציה למנועי חיפוש

אתרים עם ניווט קל יותר מאפשרים לאנשים עם מוגבלויות לגשת למידע בצורה טובה וברורה יותר. אך זה גם משפר את שיעורי יחס ההמרה ומגדיל את הסיכוי שלך להופיע בגוגל. המשמעות היא שאנשים נשארים יותר באתר שלך וזה משפר את הציון של האתר שלך באמצעות מנועי חיפוש. מה שכן, אספקת דברים כמו כתוביות סגורות בסרטונים ותגי alt על תמונות לא רק עוזרים לאנשים עם צרכי גישה, אלא מאפשרים גם למנועי חיפוש לגלות ולאינדקס את התוכן שלך בצורה טובה וברורה יותר.

Share