072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

מהו שרת VPN?

מהו שרת VPN?

כאשר אנו גולשים ברשת, אין לנו פרטיות. למעשה, אפשר לפרוץ בקלות לדפדפן שלנו, ולדלות ממנו מידע. בדפדפן, מאוחסן מידע חשוב מאוד. הפורץ יכול לגנוב את סיסמאות הכניסה לפייפל, ולאתרים חשובים נוספים. גוגל ופייסבוק קוראות את התכתובות הכי אינטימיות שלנו, ומציגות לנו מודעות ופידים בהתאם. 

כאשר אתם גולשים במחשב נייד או סמארטפון, אתם יכולים בקלות לפרוץ לרשת wifi אחרת. במקומות ציבוריים, יש נקודות חמות של חיבור אלחוטי. גם גולשים נוספים מתחברים לנקודות אלו, ויכולים בקלות להתחבר לרשת האינטרנט שלכם.

איך אפשר לשמור על הפרטיות שלנו ברשת?

כשאנו יושבים ליד המחשב ומתחברים לאתרי האינטרנט השונים, אנו מתחברים לפרוטוקול התקשורת HTTP. כדי להגן על הפרטיות, פותח פרוטוקול מיוחד VPN. זהו פרוטוקול, המשמש כאמצעי ביניים להעברת הנתונים והתקשורת בין המחשב שלנו, לבין אתרי האינטרנט השונים. 

איך עובד שרת VPN? פעילות הגלישה נעשית מהמחשב הביתי שלנו. אנו מתחברים אל רשת האינטרנט. אך החיבור שלנו, מועבר באופן אוטומטי אל שרת של VPN. כאשר מנסים לחדור אל השרת פורצים, הם לא מצליחים לדלות משם נתונים, מכיוון שהמידע מוצפן היטב.

באמצעות טכנולוגיית VPN, תוכלו להיכנס לאתרים חסומים

לכל מדינה, יש מדיניות אחרת של גלישה באינטרנט. ישנן מדינות שלא רוצות שהתושבים יצפו בסדרות ניוטיוב ונטפליקס, ואתרים נוספים של צפיה בווידיאו. ולכן, כאשר תושבי מדינות אלו מנסים להיכנס לאתרים הללו, הם מקבלים דף עליו כתוב שהגישה לאתרים אלו חסומה. טכנולוגיות VPN, מתגברות על החסימה, ומאפשרות לכם לצפות בווידיאו באתרים אלו.

VPN מורידה את החסימות של הגיימרים!

בעיה נפוצה שנתקלים בה גיימרים רבים מכל העולם, היא חסימה גיאוגרפית של המשחק בו הם רוצים לשחק. אולם כאשר הם מתחברים דרך טכנולוגיית VPN, יש להם גישה לכל המשחקים בעולם, והם יכולים לשחק עם כל גיימר אחר ברחבי הגלובוס.

איך מתקינים שרתי VPN בטלפון נייד?

חלק מהחברות המספקות שרתי VPN, עובדות גם עם מערכות הפעלה של טלפונים ניידים. יש להתחבר דרך הדפדפן בטלפון הנייד לאתר של ספק VPN, ולהוריד את התוכנה בחינם, או בתשלום שגובה החברה. וכך, גם הגלישה שלנו בדפדפן בנייד ובאפליקציות השונות, תהיה מוצפנת. 

באמצעות התקנת VPN בנייד, נוכל למנוע מצב בו האקרים פורצים לאפליקציות של ניהול חשבון הבנק וחשבון הפייפל, וקוראים תכתובות פרטיות שלנו.

על מה תצטרכו לשים לב כאשר אתם בוחרים ספק VPN?

למרות שלרשת VPN יש יתרונות רבים, יכולים להיות לרשת חסרונות, אם לא עובדים מול ספק טוב. לכן, חשוב לשים לב שברשת VPN, אתם מקבלים כתובת IP פרטית, שמוצפנת מעיני הגולשים האחרים. חשוב לבדוק שהחיבור שלכם עם VPN, לא ייצור האטה בגלישה. חשוב לבדוק שאכן החברה המספקת את החיבור לVPN, נותנת לכם את ההצפנה הטובה ביותר.

Share