072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

כיצד להעריך נכון דומיין פג תוקף?

כיצד להעריך דומיין פג תוקף

כיצד להעריך נכון דומיין פג תוקף?

דומיין פג תוקף מסונן על סמך המדדים שלו. רוב האנשים משתמשים בדירוג העמוד בלבד. חלקם משתמשים ב- Moz ואילו אחרים משתמשים ב- SEMrush  או Majestic. עם זאת, דבר אחד שעליך לדעת הוא שניתן להסתכל על כל מדד בנפרד. במאמר הבא, אנו נסקור את המדדים של כל אחד מן הכלים הללו על מנת שתוכל לבחון בעצמך האם כדאי באמת לקנות את הדומיין הפג תוקף הזה? או שמא מדובר באתר ספאמי שלא יתן לך יותר מדי לקידום האתר שלך/ לבניית בלוג לקישורים.

אז על איזה מדדים חשוב להסתכל ?

גיל הדומיין

מנועי חיפוש מעדיף דומיינים ישנים יותר מהסיבה הפשוטה שתחומים ישנים יותר אמינים. אם הדומיין שפג תוקפו לא נפל, הוא יכול לשמור על דירוג הדף וגילו. ניתן למצוא את גיל התחום מתוך פרטי ה- WhoIs עבור אותו תחום. זהו התאריך בו נרשם לראשונה הדומיין. אבל זה לא בהכרח התאריך בו משתמשים מנועי החיפוש. אם נרשם דומיין – אך אתר אינטרנט אינו קיים עדיין בתחום, הרי שמנועי החיפוש אינם רשאים לקחת את התאריך הרשום כתאריך הלידה של הדומיין. במקרה זה, הם יתייחסו לתאריך שבו נסרק האתר לראשונה.

המדדים של MOZ

Moz היא תוכנת SEO המספקת מדדים הדומים לדירוג העמודים וכן פרטים על קישורים נכנסים. הערכים השונים עליהם יש לבדוק הערכת דומיינים שפג תוקפם הם –

1.     Domain Authority (DA) הוא מדד בין 0 ל 100 שמנבא עד כמה טובים ביצועי אתר אינטרנט ב- SERP. ניתן להשתמש ב- DA להשוואת דומיין אחד לאחר.

2.      (PA) הוא מדד המציין את הסיכוי לדף ספציפי להיות מדורג ב- SERP. זה דומה ל- DA לתחום – עם זאת, זהו מדד לדף הבית של האתר. במצב אידיאלי, שני הערכים הללו צריכים להיות דומים זה לזה.

3.     MozRank (MA) הוא מדד בין 0 ל 10 שמציין עד כמה הקישורים הנכנסים הם איכותיים. לדומיין עם מספר גדול של קישורים באיכות טובה לדף הבית שלו יהיה MozRank גבוה יותר.

המדדים של Majestic

Majestic היא תוכנת SEO באנגליה, אשר יצרה את מסד הנתונים הגדול ביותר של אינטליגנציית קישורים. הם סורקים מיליארד כתובות כל יום ומספקים מספר ערכים שימושיים להערכת דומיינים שפג תוקפם

יש להם מדד בין 0 ל 100 שמנבא את הערך של הדומיין בהתבסס על קישורים נכנסים אליו. ניתן להשתמש בזה כדי להשוות את נתוני זה דומה לדירוג העמודים ולסמכות הדומיין של Moz.

 מדדי SEMrush

SEMrush מספק נתוני SERP לדומיינים. נתונים אלה למעשה מראים לך אם הדומיין מדורג כעת במילות מפתח כלשהן ומהווה אומדן טוב לתעבורה שאתה יכול לצפות ממנו.

1.     מילות מפתח – מספר מילות המפתח שהדומיין מדורג בהן.

2.     תנועה אורגנית חודשית – הסכום המשוער של התעבורה החודשית שתקבל כברירת מחדל בתחום זה.

3.     עלות תנועה – העלות המשוערת של רכישת אותה תנועה שמקבל הדומיין כעת. זהו מספר טוב שיש לבחון כאשר אתה מעריך את התשלום עבור הדומיין. מילות מפתח עם עלות גבוהה לקליק ונפח חיפוש יעלו את עלות התנועה.

SEMrush מספק גם רשימה של כל מילות המפתח שהדומיין מדורג בהן, יחד עם מיקום החיפוש הנוכחי, עלות לקליק, נפח, תחרות וכתובת האתר של הדומיין. לרבים מהדומיינים שפג תוקפם לא יהיו נתונים ל SEMrush מכיוון שסביר להניח שהדומיינים לא נמצאים בשימוש והתנועה תיפול.

עונשי גוגל

בדיקה אחת חשובה היא האם גוגל אינדקס דפים מהתחום. זוהי בדיקה חשובה ביותר אם אתה מתכנן להשתמש בדומיינים שפג תוקפם עבור אתר לבלוג.

המאמר נכתב בשיתוף עם סוכנות Adirom-tech לקידום אתרים ועסקים בגוגל.

 

 

Share