072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

דגשים לקידום אתרי מתכונים

קידום אתרי מתכונים

דגשים לקידום אתרי מתכונים

אין כמעט יום שחלף לו מבלי שמישהו יראה סוג של מתכון אונליין. היום זה כבר לא עידן של ישיבה ועלעול מול הדפים הקסומים של ספר מתכונים ממשי, כי מעבר אל רשתות חברתיות ואתרי מתכונים הפך להיות הזירה החדשה שאליה זורמים כל שפים, הטבחים, והקונדיטורים המקצועיים והחובבנים.

מה עושים כאשר יש אהבה אל התחום הזה של האוכל או פשוט אהבה של כסף ורעיון נהדר להוציא כמה שיותר כסף מאתר חדש של מתכונים? במקרה מעין זה חייבים לאמוד בצורה נכונה את המתחרים ולא רק להקים בצורה טובה את האתר, אלא גם לשלב קידום אתרים נכון שלו כדי שהוא יהיה בצורה הכי בולטת והאהובה על הגולשים על פני כל יתר האתרים הדומים.

שילוב של תמונות בשלבי הכנה

בכל הנוגע לאוכל אחד מן השינויים היותר בולטים הוא הרצון של האנשים לראות כמה שיותר תמונות של האוכל שאותו הם בוחרים להכין. לכן, זה לא ממש משנה אם מדובר במתכון עבור עוגת טריקולד או מתכון עבור הכנה מהירה של מנה שכוללת פתיתים ועוף בעשר דקות, כל מה שחשוב הוא העברה של כל המידע בצורה נוחה לקריאה לצד שילוב של תמונה של כיצד המנה אמורה בסופו של דבר להיראות.

יש כאלה אשר מגדילים לעשות, ומבצעים את הצילום של המנות שלהם על ידי צלמים מקצועיים שיודעים כיצד לביים תמונה של אוכל מכל סוג על מנת להעלות לא רק תמונה איכותית אל האתר אלא גם תמונה מגרה שעושה את כל העניין במתכון, היכן שהוא מופיע.

בקרו באתר של לייזה תובל שאנחנו מאוד אוהבים

יצירה של סרטונים מעניינים לצפייה

אחרי השלב המאוד בולט הזה של צילום תמונות של מנות שאותם מבצעים בצורה די בולטת מכיני האוכל והאוכלים אותו, נעשה פרץ של תודעה מחודשת אל מנות טעימות על ידי הכנה של המנות והצילום שלהן בסרטון קצר ומעניין.

בצורה שכזו יכולים לראות בדיוק את השלבים של ההכנה, ולא לנחש איך הם אמורים להתבצע, וגם מרוויחים כניסה הרבה יותר גבוהה אל כל מתכון רק בשל העובדה כי סרטון לצפייה הוא הרבה יותר מגרה מאשר תמונה מצולמת, איכותית ככל שזו יכולה להיות.

אם משלבים עריכה מקצועית של הסרטונים הללו, מקבלים אתרי מתכונים שמקבלים תנועה גבוהה אליהם, ומשכיחים מן הזיכרון אתרי מתכונים שפעם זכינו להכיר ולאהוב. השקעה כספי ביצירה של סרטונים ערוכים כהלכה ופחות עשויים בצורה חובבנית יצליחו לשווק את עצמם בבסיסו של עניין, וכל מה שנותר הוא להפיץ אותם במקומות שקשורים אל העניין.

הפצה בערוצים רלוונטיים

זה לא מספיק להקים אתר מתכונים מעולה וליצור בו תוכן שמושך את העין ומגרה את התיאבון כי אם צריכים גם לדעת להפיץ את האתר הזה בצורה מועילה. אתרים של מתכונים עוסקים בעיקר בתמונות ובסרטונים, ולכן הופעה של אלה בדף פייסבוק, באינסטגרם ובערוץ יוטיוב אפילו יכולים להיות מקומות יעילים לשם ההפצה.

יכולים לערוך ההפצה הזו קידום ממומן, ולשלב בכל פעם פרויקטים חכמים של פרסום מתכון ערוך כהלכה לרשת האינטרנט, עם הבאז הנכון יכולים לצפות לכניסה מוגברת אל האתר, ועם כמות אוהדים ועוקבים שרק הולכת וגדלה, יכולים להתחיל ולצפות כיצד האתר מניב רווחים שרק הולכים ועולים ככל שחולף לו הזמן.

זמן תגובה

באתרים טובים של מתכונים יש לא רק תנועה, כי אם גם הרבה מאוד תוכן שמגיע בצורה של טקסטים, תמונות וסרטונים. כל אתר כזה צריך להיות ערוך בצורה שמאפשרת תגובה מהירה בעת העלאתו בכל לינק שקיים בתוכו. רק אתר שזז מהר, גם יהיה קל לקידום במבחן התוצאה.

Share