072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

איך לבנות אתר מוכן ל-SEO?

איך לבנות אתר מוכן ל-SEO?

איך לבנות אתר מוכן ל-SEO?

עבודת קידום האתר אינה מתחילה עוד לפני שיש אתר אינטרנט – כבר בשלב התכנון של האתר צריך לקחת בחשבון המון היבטים של SEO. על היבטים אלו נפרט במאמר הבא.

מהירות האתר – אחד הדברים החשובים ביותר בבניית אתר זה שהאתר יהיה מהיר. אפשר לבנות את האתר על מערכת וורדפרס או על פלטפורמה אחרת והוא יהיה איטי או מהיר בהתאם לאיכות של הבניה. לעתים משתמשים בבניית אתרים בתבניות מוכנות, גם תבניות של חברות מוכרות, ועדיין הן עמוסות יותר מדי בכל מיני דברים שלא צריך וגורמות לאיטיות האתר, למשל סקריפטים מיותרים ותמונות גדולות ועמוסות. בניה של אתר איכותי צריכה להתבצע כך שהאתר יהיה מהיר וייטען לגולש במהירות של עד 2 שניות. בצורה כזו גם הגולשים יהיו יותר מרוצים מהגלישה והחוויה באתר, וגם גוגל יסרוק את האתר ויקבל מידע חיובי על מהירות הטעינה. חשוב להמעיט בסקריפטים חיצוניים ולדאוג לכך שהתמונות ישקלו קצת. ישנן תוכנות המאפשרות למזער משקל של תמונות מבלי לאבד את האיכות יותר מדי.

כותרות והיררכיה – היררכיה חשובה זה אחד הדברים החשובים ביותר לגוגל כדי להבין איך האתר שלכם בנוי. גוגל שולח זחלנים שרואים את האתר בצורה אחרת מהעין האנושית. הוא עובר על הקוד ולומד איך האתר בנוי ולכן איך שתבנו את האתר בקוד יותר חשוב עבור הקידום מאשר איך האתר נראה. שימוש באלמנטים הנכונים במקומות הנכונים, שימוש בכותרות נכונות בהיררכיה – כגון H1, H2 וכך הלאה.

תפריטים וניווט באתר – זוהי מההיררכיה של האתר, אך יש פה היבט נוסף גם עבור הגולש. חשוב מאוד שגולש שרוצה למצוא דף באתר יוכל למצוא אותו בקלות. הדגש הוא על דפים שהם חשובים עבורכם ואתם רוצים לקדם אותם – שהם יהיו קלים למציאה ויהיו בהיררכיה בכמה שפחות קליקים. דפים חשובים מאוד כדאי שיהיה אפשר להגיע אליהם בתוך קליק אחד, לעתים רצוי שיופיעו אף ביותר ממקום אחר (למעלה / למטה) ודפים חשובים אחרים שיהיה אפשר להגיע בתוך 2 קליקים (קטגוריה, ואז הדף למשל). הדפים הפחות חשובים אפשר להגיע ביותר מ-2 קליקים. קחו בחשבון שדפים לא חשובים כלל או דפים ללא תוכן טקסטואלי מומלץ לחסום מאינדוקס בגוגל כדי שגוגל יסרוק יותר את הדפים האחרים.

טקסט חלופי לתמונות – זוהי המלצה לא רק מבחינת SEO אלא גם מבחינת קוראי מסך ונגישות. מי שלא יכול לראות את התמונות באתר, כמו גוגל או אנשים המשתמשים בקוראי מסך בגלל לקויות מסוימות, לא יכול לדעת מה רואים בתמונה. לכן תגית ALT – טקסט חלופי לתמונה – הכרחי מאוד ואף בגדר חובה.

זאת ועוד דברים נוספים שצריך לקחת בחשבון בזמן בניית האתר, הן בשלב העיצוב והן בשלב התכנות, יכולים לעזור לעבודת הקידום שלכם להיות טובה ויעילה יותר.

Share