072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

שיווק דיגיטלי לעסקים – המדריך לשיווק

q

שיווק דיגיטלי לעסקים – המדריך לשיווק

כל בעל עסק צריך לבלוט ולשווק את עצמו כמה שיותר בזירה הדיגיטלית. הדבר נובע מכך שמרבית הלקוחות מחוברים לרשת האינטרנט וקונים ממנה שירותים ומוצרים שונים. אם בעל העסק רוצה להגדיל את היקף המכירות שלו, עליו להשקיע בתהליכי קידום אתרים ושיווק דיגיטלי.

מה זה שיווק באינטרנט?

בעבר, שיווק כלל פרסום בערוצי טלוויזיה, רדיו ועיתונות. נכון, יש עדיין בעלי עסקים וחברות שמשתמשות בשיווק מסורתי כזה. מה שכן, אם נשווה לסוג שיווק זה את השיווק הדיגיטלי, נוכל לדייק עוד יותר את קהלי היעד שלנו. הכוונה נוכל לכוון את המוצרים והשירותים שלנו על פי אזור גיאוגרפי, גיל, תחום עיסוק, תחביבים ועוד. כך גם התוצאות יהיו עוד יותר טובות והם יותאמו בדיוק לקהלי היעד שמתעניינים במוצרים והשירותים של העסק. 

איך אפשר לשווק באינטרנט?

שיווק דיגיטלי לעסקים ניתן לעשות זאת במספר דרכים בהם, קידום אורגני, קידום ממומן, יצירת דפי נחיתה, יצירת נוכחות גבוהה ברשתות החברתיות וכו'. אפשר לשלב מספר דרכים וחשוב מאוד שכאשר מבצעים את התהליך, הוא יבוצע בצורה מקצועית ותוך בנייה של אסטרטגיה שתציג את המטרות לאורך כל תהליך השיווק. אם אתם חשים שאתם מוצפים ביותר מידי מידע ולא יודעים איך להתחיל, בואו ננסה לעשות קצת סדר בבלגן.

שיווק העסק – חלוקה לארבע שלבים

בשלב הראשון, עליכם קודם כל להגדיר את העסק שלכם, את המוצרים והשירותים שתרצו למכור.
לאחר מכן, בשלב השני יש להגדיר את הייחודיות שלכם על פני עסקים אחרים וכמו כן את ערך המוסף שאתם נותנים ללקוחות שלכם. בשלב השלישי, יש להגדיר את קהל היעד שלכם. כלומר מה מאפיין אותו מבחינת גיל, מין, אזור מגורים וכו'. בשלב הרביעי והאחרון, עליכם להגדיר את הצרכים של הלקוחות ולבדוק האם המוצרים והשירותים שאתם מציעים להם, אכן נותנים מענה לאותם הצרכים.

למה בכלל להשקיע מאמץ בשיווק באינטרנט?

בגדול, אתם מרוויחים משיווק באינטרנט שני דברים גדולים והם: תמורה מלאה לכסף שתשקיעו בשיווק ודיוק מקסימלי (הכוונה היא שאתם תגיעו בדיוק למי שמחפש ומתעניין במוצרים והשירותים שלכם). יתרון נוסף ומשמעותי קשור גם לתקציב הכספי שלכם. נניח שהייתם רוצים לפרסם את העסק שלכם בטלוויזיה, אתם הייתם צריכים להשקיע סכומי כסף גבוהים מאוד. לעומת זאת, כאשר מדובר על שיווק דיגיטלי, אתם יכולים לבחור כמה כסף להשקיע. אתם אפילו יכולים לבחור להשקיע סכום כסף נמוך יחסית ולאחר מכן להעלות אותו. מעבר לכך באמצעות שיווק דיגיטלי, אפשר לעקוב ולנתח את הנתונים. כך אתם יכולים לאפיין את קהל היעד שלכם וכמו כן לבדוק מה לשנות ואיך לשנות בתהליך השיווק.

שורה תחתונה

בגלל התחרות הגדולה שיש בין בעלי עסקים וחברות, יש צורך תמיד אבל תמיד לשווק וכמה שיותר. אם תשווקו את העסק שלכם בצורה חכמה ונכונה, אתם עשויים להעלות משמעותית את היקף המכירות שלכם. פנו לחברה מקצועית המספקת שירותי שיווק דיגיטלי באינטרנט ותתחילו לבלוט ברשת ולמכור יותר.

Share