072-3308587

ז'בוטינסקי 7, משה אביב, רמת גן

Top

למה וורדפרס כל כך פופולרית?

אתר וורדפרס

למה וורדפרס כל כך פופולרית?

אנשים שעובדים בתחום האינטרנט, החל ממתכנתים, המשך במעצבים וכלה במקדמי אתרים, כבר יודעים שמערכת הניהול וורדפרס היא הנפוצה ביותר שיש היום ברשת. יש אומרים שאחד מכל שישה אתרים באינטרנט פועל כיום על בסיס וורדפרס; אחרים יגידו שמספר מדויק יותר הוא אחד מתוך ארבעה, אבל המסקנה של כולם ברורה: וורדפרס פופולרית. מאוד.

היא התחילה כמערכת שמיועדת לבלוגים, אבל במהרה צמחה ובפכה למערכת בניית אתרים וניהול תוכן. למעשה, בניית אתרי וורדפרס מאפשרת יצירת שורה ארוכה של אתרים שיווקיים, תדמיתיים, אינפורמטיביים, מבדרים ועוד – בצורה שמצד אחד נוחה לניהול גם על ידי מי שאינו מתמצא במחשבים ומצד שני ידידותית מאוד למנועי חיפוש; זהו דבר חשוב מאוד כאשר מדובר על קידום אתרים בגוגל, שהרי המטרה בקיומו של אתר היא בסופו של דבר שאנשים יגלו את קיומו, יגיעו לבקר בו ואולי אפילו יחזרו לבקר בו שוב בעתיד.

אז מה הופך את וורדפרס לפופולרית כל כך? הסיבות הן רבות, אבל להלן נמנה את החמש הבולטות שבהן:

  1. פשטות ניהול התוכן

בוורדפרס קל להעלות תכנים חדשים לאתר, לערוך תכנים קיימים ולבצע שינויים קטנים כגדולים, לרבות כתיבת טקסטים, העלאת תמונות וסרטונים, באופן פשוט שאינו מחייב שום רקע בתכנות או ניסיון במחשבים.

  1. שלל אפשרויות עיצוב

וורדפרס מציעה מגוון עצום של תבניות עיצוביות וערכות נושא שמתעדכנות ומתרחבות כל הזמן, וכך מאפשרות התאמה מלאה לרצונותיו וצרכיו של כל בעל אתר. אם משווים את אפשרויות העיצוב של וורדפרס לאלה של מערכות אחרות, מדובר בקשת הרבה יותר רחבה שעלותה הרבה יותר נמוכה.

  1. שפע של תוספים

אפשרויות העיצוב לא מספיקות? ראיתם משהו מגניב באתר אחר ורוצים גם באתר שלכם? העובדה שוורדפרס מפותחת באופן מתמיד על ידי קהילת גולשים רחבה בעולם מאפשרת לה להציע תוספים רבים שמסוגלים לבצע כמעט הכל, החל מסליידר עם תמונות מתחלפות בראש עמוד הבית וכלה בתוספים שמייצרים מפת אתר או מאפשרים חיפוש בו.

  1. התאמה למובייל

העולם מתקדם למכשירים ניידים כגון סמארטפונים וטאבלטים, ולכן יותר ויותר אתרים מתאימים את העיצוב והממשק שלהם לחוויית השימוש במובייל. למשל ניווט באתר באמצעות אצבע ולא באמצעות עכבר, או התאמה של כותרות וטקסטים לגודל שמתאים לקריאה במסך קטן יותר מזה של מחשב. את כל זה וורדפרס מאפשרת לעשות בקלות וללא צורך בתכנות מחדש.

  1. קידום אתרים פשוט וקל

רוצים להופיע במיקום כמה שיותר גבוה בין תוצאות החיפוש של גוגל? לשם כך עליכם לבצע פעולות רבות של קידום אתרים שכוללות אופטימיזציה והתאמה לאלגוריתם של גוגל: לבצע מחקר מילות מפתח איכותי, לבנות פרופיל קישורים מגוון, לנהל את ההפניות באתר שלכם, לייצר היררכיה נכונה, להוסיף או לתקן תיאורי מטא וכדומה. או שפשוט תסמכו על תוספי קידום האתרים של וורדפרס, שעושים עבודה נפלאה בקידום האתר ללא כל מאמץ מצידכם.

Share